vr 10 april 2026
Read this page in English
Wat gebeurt er wanneer systemen die ontworpen zijn om ons constant in beweging te houden, plotseling stilvallen? In Still in Motion onderzoekt Lars de Vos de spanning tussen innovatie en stilstand, tussen controle en overgave, en stelt de vraag wat beweging werkelijk betekent.
Over dansvoorstelling Still In Motion
In een ondergronds metrostation wordt de dagelijkse routine abrupt onderbroken. Dienstregelingen verdwijnen, tijd verliest zijn strakke vorm en wachten wordt een gedeelde ervaring.
Gedwongen tot stilstand zoeken de reizigers nieuwe manieren om zich te verhouden tot elkaar en tot de ruimte. Met lichamen, spel en alledaagse materialen zoals kranten ontstaat een onverwachte dynamiek: frustratie maakt plaats voor verbeelding, improvisatie en collectiviteit.
In deze pilotvoorstelling plaatst Lars het menselijk lichaam centraal binnen een infrastructuur die draait om efficiëntie, snelheid en vooruitgang. Hoe veerkrachtig en inventief is de mens, wanneer het systeem hapert?
Still In Motion is een dans-theatervoorstelling over ontregeling, aanpassingsvermogen en de fragiele relatie tussen mens en het systeem dat hen voortbeweegt.
In deze voorstelling zit geen gesproken tekst.
Voorprogramma en nagesprek
Simply Stories brengt voorafgaand aan Still In Motion een korte showcase als voorprogramma. Na afloop gaat Lars graag met het publiek in gesprek om feedback te verzamelen voor zijn onderzoek. Still In Motion maakt deel uit van een voortraject dat is gekoppeld aan de double bill Shifting Grounds, die zal touren in seizoen 2027/2028.
- Producent Simply Stories
- Choreograaf Lars de Vos
- Dansers Lars de Vos, Stasy Terehhova, Noor Jayani
- Muziek Jurre Hofman
- Decor- en lichtontwerp Jeffrey Steenbergen
- Techniek Jeffrey Steenbergen
- Website https://simplystories.nl/
- Duur +/- 60 min
Over Lars de Vos
Lars de Vos is uitvoerend danser en choreograaf met een sterke verankering in hiphop en streetdance. Hij studeerde uitvoerend dans aan Codarts Rotterdam en ontwikkelde zich daarnaast binnen verschillende hiphopstijlen, met een duidelijke focus op locking en popping. In zijn werk onderzoekt hij hiphop als hedendaagse podiumkunst en zoekt hij verbinding met andere dans- en theatervormen.
Sinds 2015 werkt Lars samen met ISH Dance Collective en was hij te zien in producties als Narnia, GRIMM en Dorian. Daarnaast danste hij bij Kalpanarts en verscheen hij op televisie in programma’s als Dance Dance Dance en Avastars. In 2019 bereikte hij de kwartfinale van het internationale battle-evenement Juste Debout. In 2023 maakte hij zijn choreografiedebuut bij ISH Open Nights met het werk Kaleidoscope.
Over Simply Stories
Stichting Simply Stories is een multidisciplinair platform voor talentontwikkeling, dat ruimte geeft aan de ontwikkeling van verschillende verhalen in verschillende cross-overs en sociale verbinding stimuleert door middel van kunst, cultuur en
erfgoed. De stichting heeft een sterke basis in hiphopdans en hiphoponderwijs en richt zich daarom als jonge organisatie met hun eerste projecten nog sterk op de artistieke ontwikkeling van de hiphopdans. Hiermee omarmt de stichting het hiphop credo ‘Each one, teach one’, waarin generaties alle aangeleerde vaardigheden doorgeven aan niet alleen de opvolgende generaties maar ook intergenerationeel doorgeven met begrip voor en nieuwsgierigheid naar alle uitdagingen en ontwikkelingen binnen de betreffende generaties.
Dansdagen Haarlem is een samenwerking met Stadsschouwburg Haarlem en wordt mede mogelijk gemaakt dankzij een bijdrage van de Gemeente Haarlem en de Provincie Noord-Holland. De Circle Solo’s worden gemaakt dankzij een bijdrage van de Provincie Noord-Holland, in het kader van de impuls‘Startende makers’.
Hét dansfestival van Haarlem
Dansdagen Haarlem
Van 10 t/m 12 april is de derde editie van het dansfestival Dansdagen Haarlem
Film, theater en cultuur in het hart van Haarlem
Kom naar de Schuur voor theater, film, woordkunst en meer. 7 dagen per week! Ben je onder de 30? Geniet van veel voorstellingen voor slechts €11,-. Na je bezoek kun je gezellig napraten in ons Schuurcafé.