16–17 maart 2022
Theater – toneelgroep Amsterdam (voorheen) De Warme Winkel
MET VOORBEDACHTE RADE
De mens is echt een succesverhaal. Door zijn aanpassingsvermogen, communicatievaardigheden en uitzonderlijke oplossingsgerichtheid heeft hij zich opgewerkt tot hét zoogdier om rekening mee te houden. Maar dit succesverhaal begint zichzelf met scherpe tanden in zijn weke staart te bijten. De aarde is kaalgegraasd en de mens staat voor de grootste uitdagingen in zijn relatief korte geschiedenis; hoe gaat hij zichzelf te lijf?
Deze voorstelling is het derde deel van een drieluik waarin De Warme Winkel overbevolking onderzoekt. Wat moet je als individu met zo’n oeverloos probleem? En hoe kan je je wapenen tegen het besef van overtolligheid?
Door te excelleren en zo boven middelmatigheid uit te stijgen: Vincent Rietveld gaat voor de Louis d’Or (2019, geselecteerd voor het Vlaams en het Nederlands Theaterfestival). Zoek je de schoonheid in ascese en verklein je hiermee jouw ecologische voetafdruk: Afscheidstournee (2020, een spraakmakende theatertournee per fiets).
Of moeten we verder met minder: MET VOORBEDACHTE RADE. In dit derde deel wordt moord onderzocht als mogelijke oplossing. En De Warme Winkel zou De Warme Winkel niet zijn, als ze zelfs van deze extreme oplossing, een extreem goede, urgente en grappige voorstelling weten te maken.
- Gezelschap toneelgroep Amsterdam (voorheen De Warme Winkel)
- Concept en spel Vincent Rietveld
- Spel Vincent Rietveld, Mirthe Labree en Anne-Chris Schulting
- Eindregie Lara van Hoof
- Scriptcoach Joachim Robbrecht
- Kostuums Bernadette Corstens
- Muziekontwerp Gerry Arling
- Bühne André Pronk
- Requisiteur Isabel Alonso Pola
- Productieleiding Lena Meijer
- Coproductie Grand Theatre Groningen
- Met dank aan Lisa Schamlé
De Warme Winkel heet voortaan toneelgroep Amsterdam
De Warme Winkel zocht sinds haar oprichting al naar een naam die beter communiceert waar zij voor staat. Liefhebbers associëren hun naam misschien met artistiek avontuur, maar in het algemeen wekt hij een heel andere indruk. Nu kwam er een historische naam vacant die beter uitdraagt waar ze voor staan en waar ze heen willen, en die naadloos aansluit op hun oeuvre vol kunsthistorische citaten en toe-eigening, brutaliteit en experiment. Vanaf heden heet De Warme Winkel daarom ‘toneelgroep Amsterdam’.

magazine
Hadewych Minis tipt De Warme Winkel
Wij zijn niet de enige liefhebber van De Warme Winkel. ook actrice Hadewych Minis is fan
Speeldata
Er zijn (nog) geen voorstellingen gepland.