do 15 oktober 2026
Een beeldende, muzikale voorstelling met een decor waarin een stadsmaquette vanuit meerdere perspectieven tot leven komt, onder meer via video. De muziek is gecomponeerd door Gábor Tarján, en de regie in handen van Monique Corvers.
Over De jongen die van de wereld hield
Stel, je was nog niet geboren maar je mocht al wel even op de wereld rondkijken. Dat overkomt Adem. Hij kan niet wachten tot hij echt op die wonderbaarlijke wereld rondloopt. Maar eerst moet hij zijn ouders vinden. In een fictieve Oost-Europese stad vol politieke spanningen, corruptie en gevaar gaat de 11-jarige Adem op zoektocht. Een spannend en ontroerend avontuur.
- Tekst Monique Corvers en Sem van de Graaf (naar het gelijknamige boek van Tjibbe Veldkamp)
- Regie Monique Corvers
- Spelers Barend van Daal, e.a.
- Compositie Gábor Tarján
- Uitvoerende musici qanun-speler Khalil Khoury, cellist nnb
- Decor Jasper van Roden
- Kostuums Eva Arends
- Regieassistent Sem van de Graaf
- Duur +- 60 minuten
Over Het Filiaal theatermakers
Het Filiaal theatermakers maakt voorstellingen die tot de verbeelding spreken. Dat doen ze met live muziek, beweging, video, poppen, objecten en taal. Er is voor volwassenen net zoveel te genieten als voor kinderen. Het gezelschap speelt in grote en kleine zalen en reist de wereld rond van o.a. Broadway NY (VS) naar Sydney Opera House (Australië) en Shanghai (China) en ontving meerdere (inter)nationale prijzen, waaronder de Gouden Krekel in 2023 (POPpulisme) en een Zilveren Krekel in 2025 (Er staat een olifant bij de bushalte).
Jeugdvoorstellingen
Bekijk al onze jeugdvoorstellingen
Theater voor alle leeftijden! Benieuwd wat er allemaal op de planning staat? Bekijk ons hele programma!
ONTDEK FILM, THEATER EN CULTUUR IN HET HART VAN HAARLEM
Kom naar de Schuur in Haarlem voor theater, film, woordkunst en meer. 7 dagen per week! Voor iedereen t/m 12 jaar hebben wij een speciaal jeugdtarief! Een voorstelling kan dan al bezocht worden voor slechts €11,-.