29 jun—1 jul 2023
Theater – Raymi Sambo Maakt | Theatergroep Aluin
Ik zeg toch sorry
In Ik zeg toch sorry komen zes acteurs bij elkaar om de viering van de afschaffing van de slavernij na te spelen. Wat het inleven in deze historische personages doet met de acteurs zelf, hoe ze zich tot het onderwerp verhouden in deze tijd en of het van invloed is op hun onderlinge verhoudingen, wordt langzaam en pijnlijk duidelijk. Wat betekent het om anno 2023 sorry te zeggen voor iets wat zo lang geleden lijkt?
Ik zeg toch sorry is een spannende samensmelting van geschiedenis en actualiteit over een periode waarin de rollen schrijnend verdeeld waren en nu nog steeds zijn.
Contextprogramma's
Rondom Ik zeg toch sorry zijn er in de Schuur diverse andere programma's te bekijken.
Donderdag 29 juni is er een lezing: Haarlemmers en de slavernij. Deze vindt plaats voor de voorstelling en is gratis toegankelijk. Graag wel even aanmelden via de ticketlink op de eventpagina!
Vrijdag 30 juni is er na de voorstelling een nagesprek met de acteurs Gabby Bakker en Urmie Plein. Deze begint ongeveer 15 minuten na afloop van de voorstelling.
Zaterdag 1 juli is er een Nederlandse gebarentolk (Erika Zeegers) bij deze voorstelling aanwezig. Links vooraan in onze zaal hebben we een aantal stoelen gereserveerd voor dove of slechthorende mensen. Wil je deze stoelen reserveren, stuur dan een mail naar kaartverkoop@schuur.nl.
- concept Raymi Sambo en Victorine Plante
- regie Victorine Plante
- co-regie Raymi Sambo
- tekst Erik Snel m.m.v. Raymi Sambo met dank aan Ayden Carlo
- spel Gabby Bakker, Dennis Coenen, Rochelle Deekman, Urmie Plein, Raymi Sambo, Nard Verdonschot
- decorontwerp Marcel Dolman
- kostuumontwerp Anouk van Schie
- lichtontwerp Benno Barends - Theatermachine
- regie-assistentie Shabnam Baghiri
Theater voor Keti Koti 2023
In 2023 herdenken we in Nederland het hele jaar dat 150 jaar geleden de slavernij werd afgeschaft. Het zwaartepunt van onze activiteiten ligt op en rond Keti Koti, de viering van de afschaffing van de slavernij die jaarlijks op 1 juli plaatsvindt. Keti Koti [spreek uit: kitti-kotti] betekent letterlijk ‘verbroken ketenen’. Op en rond deze dag wordt onder andere stilgestaan bij het feit dat Nederlandse rijkdom voor een belangrijk deel afkomstig is van slavernij en kolonialisme. Daarnaast wordt geprobeerd de veelal ‘witte blik’ op dit verleden om te buigen naar een completer verhaal door ook de andere, niet-witte kant van de verhalen te vertellen. De Schuur levert hier graag haar bijdrage aan in de vorm van een veelzijdig programma voor jong en oud.
Urmie Plein genomineerd voor de Colombina 2023
De Toneeljury heeft Urmie Plein genomineerd voor de meest indrukwekkende vrouwelijke dragende rol in Ik zeg toch sorry. Op 17 september tijdens het Nederlands Theaterfestival wordt de winnaar bekend gemaakt.

Haarlemmers en de slavernij
Gratis lezing
Gratis lezing op 29 juni over Haarlemse verhalen uit het slavernijverleden.
We Are Public
Leden van We Are Public kunnen gratis naar deze voorstelling op donderdag 29 juni. Graag telefonisch reserveren via 023 – 5173900.
Speeldata
Er zijn (nog) geen voorstellingen gepland.