wo 18 november 2026

Theater – Het Zuidelijk Toneel

I Like Art and Art Likes Me

Silke van Kamp is a sucker for het herschrijven van verhalen. Ze maakte vorig jaar furore met F*CK LOLITA waarvoor schrijfster Annet Bremen samen met haar het verhaal van Nabokov’s iconische romanheldin Lolita herschreef. Nu organiseert ze een fictieve ontmoeting die de loop van de geschiedenis had kunnen veranderen áls ze had plaatsgevonden!  

Over theatervoorstelling I Like Art and Art Likes Me

Hoezo die twee!? Omdat kunst de wereld misschien toch kan redden… Joseph Beuys maakte na de tweede wereldoorlog furore in de kunsten. Hij geloofde dat ieder mens kunstenaar was en met kunst de wereld kon veranderen. Daarom wilde hij iedereen toelaten in zijn lessen op de kunstacademie.

Was Adolf Hitler, aspirant-schilder die tweemaal is afgewezen voor de kunstacademie, dan wel een dictator geworden? Als nazi-leider zette Hitler hard in op kunst als propagandamiddel en bestempelde alle kunst die niet het nazi-ideaal uitdroeg als ‘ontaard’. Beuys was naast kunstenaar ook politiek activist en richtte de Duitse Groenen mee op. In I Like Art and Art Likes Me wordt kunst uit haar veilige reservaat getrokken en gebruikt om een ideologische oorlog te voeren.   

  • Regie & concept Silke van Kamp
  • Tekst Jip Vuik en Willem de Wolf
  • Spel Louis van der Waal, Julia Ghysels,
  • Dramaturgie Babette Kalker
  • Kostuum Daphne de Winkel
Ontdek ons theaterprogramma!

Theater

Ontdek ons theaterprogramma!

In de Schuur zie je thea­ter­voor­stel­lingen van opkomende makers en gevestigde namen.

Film, theater en cultuur in het hart van Haarlem

Kom naar de Schuur voor theater, film, woordkunst en meer. 7 dagen per week! Ben je onder de 30? Geniet van veel voor­stel­lingen voor slechts €11,-. Na je bezoek kun je gezellig napraten in ons Schuurcafé.

Tickets

Wo 18 nov

20:00
Verkoop start 19 mei

De laatste films- en theatertips wekelijks in je mailbox?

Stuur mij wekelijks theater- en filmtips.