vr 17 oktober 2025
Theater – George Tobal Producties & het NUT
Doekje voor het bloeden
Geef jij aan goede doelen? Wat goed van je! Geef je ook weleens aan een bedelaar op straat? Nog beter! In Doekje voor het bloeden strijden vijf acteurs met de beste bedoelingen om jouw barmhartigheid. Niet voor zichzelf, maar om de arme thuisloze Willem te redden. Ze onderzoeken wat zijn tragische levensverhaal waard is.
Over theatervoorstelling Doekje voor het bloeden
Schuif aan bij de scherpe, humoristische voorstelling over hulp, goede bedoelingen en de vaak bizarre verhalen achter armoede. Kunnen we écht iets veranderen? Misschien. Maar we beloven niks. Doekje voor het bloeden is een muzikale tragikomische theatervoorstelling die het publiek een inkijkje geeft in de wereld van armoede, dakloosheid en de absurditeit ervan. Willems leed wordt vertaald tot een verhaal met als doel het te verbeteren. Maar is het wel ethisch verantwoord om deze armoede tentoon te stellen of gaat het ten koste van de waardigheid van degenen wiens verhalen worden verteld? De voorstelling balanceert op de grens van theater en de werkelijkheid en biedt je een beleving aan; over de verantwoordelijkheid van kunstenaars, publiek en de samenleving.
- Tekst George Tobal
- Regie Greg Nottrot
- Regie assistent Iris Vaessen
- Scenografie Morgana Machado Marquez
- Kostuums Omroep Sjeun
- Spel George Tobal / Greg Nottrot (alternerend), Kiki van Deursen, Michiel Blankwaardt, Milan Sekeris, Yasmina Abdelmoumen
- Muziek Milan Sekeris
- Website Nieuw Utrechts Toneel
Over de theatergezelschappen
Het NUT: Het meest gastvrije theatergezelschap van Nederland vindt dat theater niet is om naar te kijken, maar een aanleiding om met elkaar te praten. Ons theater brengt beweging in wat vastzit en biedt houvast wanneer alles in beweging is.
George Tobal Producties: George Tobal Producties maakt aantrekkelijke theatervoorstellingen over complexe maatschappelijke thema’s; verhalen die culturele en etnische grenzen overstijgen.

Theater
Ontdek ons theaterprogramma!
Zin in een avond theater? In de Schuur zie je theatervoorstellingen van opkomende makers en gevestigde namen.
HET MEEST CULTURELE UITJE IN HET CENTRUM VAN HAARLEM
Bij de Schuur ben je 7 dagen per week welkom voor theater, film, woordkunst en meer. Ben je onder de 30? Dan ga je naar veel voorstellingen voor slechts €11,-. En blijf na afloop van je theater- of filmbezoek vooral gezellig napraten in ons Schuurcafé!