wo 14 oktober 2026

Theater – De Warme Winkel

Britt for President

Hey hallo, heb jij ook genoeg van het gemodder? Van halve compromissen, achterhoedegevechten en dat eeuwige gedraai? Vraag jij je ook af: kan het niet gewoon beter? Is het niet tijd dat iemand de problemen echt aanpakt en zegt waar het op staat, in plaats van willoos mee te drijven? Dan is er goed nieuws: Britt gaat zich ermee bemoeien.

Over theatervoorstelling Britt for President

Onbelast door bestuurlijke kennis of kunde, niet geketend door partijdiscipline en vrij van ouderwetse moraal, vliegt deze frisse wind er met gestrekt been in. Waar Den Haag en Brussel vaak aan de touwtjes lijken te trekken, begint Britt lokaal: waar grote woorden stuklopen op de praktijk.

Ondertussen worden kloven dieper, bubbels sterker en blijkt hoe kwetsbaar onze democratie is. Met deze discursieve dijenkletser onderzoekt De Warme Winkel of, en hoe te spreken met onze fact free medemens als argumenten er niet meer toe doen en wetenschap ook maar een mening is.

  • Tekst, concept en repetitor Vincent Rietveld
  • Spel Benjamin Moen, Britt Hartog, Emma Vermeulen, Michiel Nooter
  • Eindregie Luna Joosten
  • Decor en lichtontwerp André Pronk
  • Productie Bente De Bruijn
  • Techniek Prem Scholte Albers, Camiel Roep
  • Kostuums Bernadette Corstens
  • Muziek Florentijn Boddendijk, Remco de Jong
  • Stage tekst Tamár Verlinden
  • Marketing Lisa Groot, Nynke Kimmel
  • Fotobeeld Lonneke van der Palen
  • Scènefoto's Sofie Knijff
  • Coproductie Grand Theatre
  • Met ondersteuning van Amsterdam Fonds voor de Kunst, 1000+ club
  • Website De Warme Winkel
  • Mensen aan bureau's
  • Man trekt aan armen van andere man
  • Vrouw hangt aan bureau
  • Mensen staan rond bureau's met handen in de lucht
  • Vrouw bespringt man op bureau
  • Man in ruimte tussen tafels
  • Vrouw staat boven man op bureau
  • “De spannendste en consistent interessantste theatergroep van Nederland.”

    Het Parool
  • “De kermisattractie die De Warme Winkel heet”

    NRC
  • “Knap ook hoe de acteurs, als de boel echt ontploft, in fysiek gevaarlijk spel de klappen opvangen”

    Theaterkrant

Over De Warme Winkel 

De Warme Winkel wordt nationaal en inter­na­ti­o­naal geroemd om geestige, brutale en intel­li­gente voor­stel­lingen, van een gepla­gi­eerde Café Müller tot een Berlijnse Thea­ter­treffen-selectie met Der Bus nach Dachau. Ondanks recente teleur­stel­ling over het wegvallen van meerjarige subsidie blijft het gezelschap, rond kern Ward Weemhoff en Vincent Rietveld, grens­ver­leg­gend theater maken.

Jonger dan 30 jaar?

Onder 30

Jonger dan 30 jaar?

Als nog geen dertig­ja­rige kun je alle voor­stel­lingen en films tegen een lager tarief bezoeken. Het vaste lage tarief bedraagt €11 per voorstelling.

Film, theater en cultuur in het hart van Haarlem

Kom naar de Schuur voor theater, film, woordkunst en meer. 7 dagen per week! Ben je onder de 30? Geniet van veel voor­stel­lingen voor slechts €11,-. Na je bezoek kun je gezellig napraten in ons Schuurcafé.

Tickets

De laatste films- en theatertips wekelijks in je mailbox?

Stuur mij wekelijks theater- en filmtips.