Jongensuren geselecteerd voor Nederlands Theaterfestival

Nieuws

Jongensuren geselecteerd voor Nederlands Theaterfestival

We zijn supertrots want Jongensuren van Toneel­schuur Producties is gese­lec­teerd door de Nederlandse Toneeljury als een van de meest indruk­wek­kende voor­stel­lingen van dit seizoen! De voor­stel­ling wordt hernomen tijdens het Nederlands Theater Festival en op 12 en 13 september is Jongensuren weer te zien in de Schuur.

Jongensuren, de thea­ter­be­wer­king van het werk van schrijver Andreas Burniers is geïn­spi­reerd op de boeken Een Tevreden Lach en Het Jongensuur. Het werk ademt de tijdgeest, de dubbele moraal van de naoorlogse periode, en de vrij­heids­drang van een jonge lesbische Joodse vrouw in een wereld waarin ​‘afwijkingen’ worden afgekeurd.

KLIK HIER OM DIRECT KAARTEN TE KOPEN VOOR JONGENSUREN

Uit het juryrapport van het Nederlands Theater Festival:

“Koen Verheijdens zorgvuldig gestileerde regie van ​‘Jongensuren’ brengt veel gelaagdheid in het karakter van het hoofd­per­so­nage, de romancier Andreas Burnier (pseudoniem van C. I. Dessaur, 1931 – 2002). In losse scènes tovert hij haar op: als het beschadigde Joodse onder­duik­kind Simone dat zich uit lijfsbehoud een nieuwe identiteit moet aanmeten, en later als zoekende tiener en student rechten die speelt met haar gende­ri­den­ti­teit en in Amsterdam het avontuur en het volle leven zoekt. Koen Verheijdens grip is in elke scène voelbaar, elk detail is welover­wogen. Jongensuren is daardoor niet alleen een warmhartig eerbetoon, maar ook een ode aan hoogst­per­soon­lijk, vrij­ge­vochten theater.”

De laatste films- en theatertips wekelijks in je mailbox?

Stuur mij wekelijks theater- en filmtips.